Instalace

Vytápění

Podlahové vytápění je znakem moderního stylu

Teplovodní podlahové vytápění se řadí mezi velkoplošné nízkoteplotní sálavé systémy. Je vhodné pro pro novostavby rodinných domů, při rekonstrukcích, pro dřevostavby apod. Jedná se o vytápění vyznačující se nízkou povrchovou teplotou zprostředkovávanou velkými plochami, z nichž se teplo předává do okolí. Nejdůležitějším rozdílem, kterým se liší podlahové vytápění od všech ostatních způsobů, je příznivé rozvrstvení tepla v místnosti, blížící se rozvrstvení ideálnímu.
Uživatel dosáhne požadovaného pocitu tepelné pohody při skutečné teplotě o cca 2 °C nižší, než je tomu u jiných způsobů vytápění, což
fakticky znamená úsporu energie 10 - 15 %.
Další výhodou podlahového vytápění je, že díky nízkým povrchovým teplotám nedochází k víření prachu v místnosti a k jeho následnému přepalování na otopných plochách, tak jako je tomu například u radiátorů.
Podlahové vytápění vytváří trvalý vysoušecí efekt na vyhřívaných podlahách a brání tím do jisté míry vzniku bakterií a roztočů. Nezanedbatelnou předností je nenápadnost - topná soustava je zabudována v podlaze a je skryta zraku, nenarušuje rozmístění nábytku a celkový estetický vzhled. Nespornou výhodou oproti jiným systémům je také nízká teplota topné vody (max. 50 °C), která umožňuje využít
téměř každého zdroje tepla od kotlů na tuhá paliva, plyn, elektrokotle, akumulační kotelny přes solární zařízení, tepelná čerpadla i další. Záměny zdrojů tepla je možné provádět bez větších zásahů do systému. Pořizovací náklady teplovodního podlahového vytápění jsou již srovnatelné s pořizovacími náklady ústředního vytápění.
Podlahové vytápěcí systémy lze rozdělit do dvou základních skupin a to na podlahové vytápěcí systémy mokré a podlahové vytápěcí systémy suché.

podlahovkapodlahovka1

Radiátorové vytápění

Desková otopná tělesa jsou určena pro moderně řešené otopné soustavy s nuceným oběhem teplonosné látky. Zaručují hospodárný provoz s prakticky neomezenou životností. Svým designem jsou vhodná do všech domácností, reprezentativních prostor a dalších interiérů. Všechny druhy deskových radiátorů jsou vyráběny z materiálů a komponentů nejvyšší jakosti a kvality. Jejich kvalita je potvrzena mnoha certifikáty. Deskové radiátory je možné připojovat do otopné soustavy pomocí měděných, ocelových nebo vícevrstvých plastových trubek. Jako zdroje pro ohřev topného média mohou složit kotle všechny druhy paliva, elektrokotle, sluneční kolektory, tepelná čerpadla.

DSC03117DSC03115

Instalace

Ke koupelně snů stačí jen pár kroků.
Individuální řešení koupelny pro jakýkoli prostor, takříkajíc na míru, a to včetně veškerých podkladů pro samotnou realizaci.

Celý postup lze shrnout do následujících bodů:
- zakreslení samotného prostoru koupelny včetně dveří, oken, výklenků
- vložení" všech požadovaných zařizovacích předmětů (umyvadlo, vana, sprchový kout, WC, bidet atd.) v reálných proporcích
- vložení obkladů a dlažby v barevnostech dle skutečnosti
- optimalizace prostorového uspořádání a změny dle požadavků zákazníka
- výstup v podobě 3D návrhu (vizualizace) a v podobě podkladů pro vlastní realizaci (kótované umístění rozvodů a zařizovacích předmětů, kladečských plán pro obkladače).

wp_20161012_013wp_20161025_001WP_20161111_002

Petr Dračka
Vodní 383
798 52 Konice

Tel: 775 111 507

e-mail: dracka@topnesystemy.cz
e-mail: info@topnesystemy.cz